Odkurzacze centralne

Opublikowane przez admin w dniu

Dlaczego warto wybrać odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny jest bardzo prosty w obsłudze. Nie wymaga wydobywania i rozstawiania całego urządzenia. Wyjmujemy jedynie wąż ssący wraz z końcówką i od razu możemy przystąpić do sprzątania bez zbędnych przygotowań.

W pomieszczeniu, w którym sprzątamy nie słychać pracy silnika, gdyż jest on zainstalowany w pomieszczeniu gospodarczym. Powietrze zaciągane podczas sprzątania usuwane jest na zewnątrz domu – w ten sposób bezpowrotnie usuwamy z domu kurz i roztocza.

Odkurzacz centralny to również dodatkowe udogodnienia, np. automatyczne szufelki – urządzenia instalowane na poziomie podłogi w kuchni lub przedsionku, które pozwalają podmiatać w nie zwykłą miotłą kurz i piasek bez konieczności sięgania po standardową szufelkę lub zestaw do sprzątania.

Wydajność odkurzacza centralnego pozwala na dużo dokładniejsze sprzątanie, które trwa o wiele krócej. Kurz i piasek zostaje bezpowrotnie zassany nie tylko z powierzchni dywanu, ale również spod niego.

Odkurzacz tradycyjny czy centralny?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w czym odkurzacz centralny jest lepszy od tańszego, tradycyjnego. Odkurzacz centralny jest przed wszystkim cichy, ponieważ silnik połączony z filtrem i zbiornikiem na kurz znajduje się zwykle w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Przefiltrowane powietrze nie trafia (jak w przypadku odkurzacz tradycyjnego) z powrotem do pomieszczeń, ale jest usuwane poza budynek mieszkalny (co jest istotne zwłaszcza dla alergików).

Więcej na www.aerovac.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *