W naszej ofercie znajdują się ciepłomierze różnych producentów. W zależności od potrzeb ciepłomierze mogą być mechaniczne, ultradźwiękowe, z odczytem optycznym lub radiowym. Jako urządzenia pomiarowe, ciepłomierze co 5 lat podlegają  legalizacji lub wymianie na nowe, natomiast  od października 2020 roku nowo montowane  muszą mieć odczyt radiowy.

Ciepłomierze montowane są jako samodzielne liczniki ciepła lub chłodu. Mogą współpracować  z wodomierzami ciepłej wody. Rozliczanie kosztów indywidualnych wg wskazań ciepłomierzy wykonujemy w analogiczny sposób jak rozliczenia wg wskazań z podzielników kosztów  ogrzewania. Po upływie 5-letniej legalizacji, w przerwie letniej wykonujemy usługę ponownej  legalizacji, a jeżeli jest to konieczne wymieniana jest także baterii. Legalizację wykonuje wyspecjalizowana firma, nasi pracownicy zajmuje się demontażem a potem ponownym montażem i podłączeniem liczników.

HYDROCAL M3

Kompaktowy model ciepłomierza służący do zliczania ciepła lub chłodu. Produkowany w średniacach 15 – 20mm (1/2” – 3/4”) z dynamiką przepływu qi/qp 1:50. Żywotność baterii wynosi 6 lat. Wyposażony jest w wysokiej klasy czujniki temperatury Pt1000. Przystosowany do montażu modułów radiowych Wireless M-BUS z wbudowanym modułem MBUS. Posiada dwa wejścia impulsowe dla wodomierzy oraz wyjście impulsowe dla ciepła lub chłodu.

Pliki do pobrania: Karta katalogowa

HYDROSPLIT M3

Rozłączna jednostka zliczająca ciepłomierza, która wraz z podłączonym przetwornikiem przepływu do ciepłomierzy służący do zliczania ciepła lub chłodu. Żywotność baterii wynosi 10 lat. Wyposażony jest w wysokiej klasy czujniki temperatury Pt1000. Przystosowany do montażu radiowych Wireless M-BUS, przewodowych M-BUS oraz impulsowych. Przeznaczony do montażu wraz z przetwornikami przepływu o dużych średnicach nominalnych, w sytuacjach gdzie nie ma możliwości zastosowania ciepłomierza kompaktowego.

Pliki do pobrania: Karta katalogowa

HYDROSONIS ULC T230

Kompaktowy ultradzwiękowy model ciepłomierza z korpusem kompozytowym służący do zliczania ciepła i/lub chłodu. Produkowany w średniacach 15 – 20mm (1/2” – 3/4”). Żywotność baterii wynosi 6 lat. Wyposażony jest w wysokiej klasy czujniki temperatury PT500. Posiada interfejs optyczny oraz wyjście impulsowe dla ciepła. Opcjonalnie wyposażony w: wyjście MBUS lub moduł radiowy WMBUS.

Pliki do pobrania: Karta katalogowa

HYDROSONIS ULC T330

Kompaktowy ultradzwiękowy model ciepłomierza z korpusem mosiężnym służący do zliczania ciepła i/lub chłodu. Produkowany w średniacach 15 – 20mm (1/2” – 3/4”). Żywotność baterii wynosi 6 lat. Wyposażony jest w wysokiej klasy czujniki temperatury PT500. Posiada interfejs optyczny oraz wyjście impulsowe dla ciepła. Opcjonalnie wyposażony w: wyjście MBUS lub moduł radiowy WMBUS.

Pliki do pobrania: Karta katalogowa

HYDROSONIS M3

Ciepłomierz ultradźwiękowy rozłączny, zatwierdzony zgodnie z dyrektywą MID. Dynamika przepływu 1:100. Wskazania ciepła i chłodu zapamiętywane w osobnych rejestrach. Konfigurowalna lista wyświetlanych parametrów.

Pliki do pobrania: Karta katalogowa

PRZETWORNIK CMC

Wielostrumieniowy, suchobieżny przetwornik przepływu CMC-R do ciepłomierzy rozłącznych. Produkowany w wersji do pomiaru wody goracej 120°C w średnicach od DN15 do DN50 (1/2” – 2”). Wyposażony w nadajnik impulsów. Rekomendowany do wykorzystywania z jednostka zliczajacą Hydrosplit-M3. Przeznaczony do zabudowy w rurociągach poziomych z liczydłem skierowanym do góry w instalacjach ciepłowniczych domów wielolokalowych lub budynkach przemysłowych. Zatwierdzony zgodnie ze standardem PN-EN 1434.

Pliki do pobrania: Karta katalogowa

Więcej informacji na temat instalowanych przez nas ciepłomierzy, znajdą Państwo na stronie producenta:
bmeters.pl | sekcja: ciepłomierze